Zrod našej spoločnej vášne

 

Ahojte priatelia!

 

   V týchto ťažkých pandemických časoch je veľmi dôležité, zachovať si chladnú hlavu. Padajú vaše plány na to, že uvaríte super obed. Našťastie máme 21. storočie. Donáška jedla funguje spoľahlivo aj v Trenčíne. Tak prečo to nevyužiť? Možnosti sú skoro neobmedzené. My však vieme, že jedlo nie je to jediné, čím je človek živý. Práve preto vám prinášame tento blog. Ak sa rozhodnete, stráviť s nami pár minút, dozviete sa mnoho zaujímavostí, ktoré sa vám možno budú hodiť.:)

 

 

   Tento diel sme sa rozhodli venovať jedlu, ktoré sa od svojho vzniku už celé stáročia dostáva cez naše žalúdky, až do našich sŕdc. Hlavnou hviezdou tejto časti bude pizza. Vieme, že dnes sa vyrába po celom svete. Dokonca aj na Študentskej ulici v Trenčíne. Vyberte si z našej ponuky, počkajte kým vám kuriér donesie zásielku a ideme na to! Viete… Lepšie sa číta s teplou pizzou ma kolenách.  Sľubujeme, že to nebude dlho trvať. Robíme najrýchlejší rozvoz pizze v Trenčíne. Ak vidíte tieto riadky, je pravdepodobné, že váš hlad nad vami nestihol zvíťaziť a ste stále medzi nami. Priblížme si teda spolu príbeh zrodu našej spoločnej vášne.:)

 

  Všetko sa začalo už v časoch, keď dnešné územie Talianska obývali Etruskovia. Tento inteligentný národ vedel, čo je dobré.  Charakterizovala ich vysoká životná úroveň, domy si stavali z kameňov a tehál… Na tú dobu to bol dosť luxus. Nie?  Kto iný mohol vymyslieť taký božský pokrm, ako je pizza? Teda… Aspoň jeho návrh. Na začiatku totiž išlo iba o suchý bochník z kysnutého cesta, ktorý piekli na žeravých kameňoch. Viete si to predstaviť? Žiadny paradajkový základ, 50g slaniny a feferóny možno v snoch, cesnakové okraje ani v nich.  Na vyšší level dostala toto skvelé jedlo až neskôr krajina mysliteľov, Platóna, Aristotela, či Sokrata. Symbolické. Gréci zistili, že asi bude lepšie, keď ten suchý kruh trošku oživia a dajú mu grády. A tak na základ pizze nahádzali všetky potraviny, ktoré mali po ruke. Zvláštny postup. Ale dobre.  Len by nás zaujímalo, prečo sa dodnes v Taliansku chytajú za hlavu, keď na ich kulinársku pýchu dáme kečup, alebo ananás? Ideme len podľa tradícií.:) Keď už sme pri nich, tak si povedzme, že v Taliansku bola pizza kedysi jedlom chudobných.  Jedli ju prevažne roľníci. Rozvoz pochopiteľne neexistoval, takže to nebola žiadna slasť. Spoliehali sa na dobrú dušu, ktorá im priniesla obed. Nie ako dnes. Tam nikto nekričal ako zvykneme my. ” Segra! Daj do Googlu rozvoz pizze Trenčín! ” Museli to byť ťažké časy. Ale zrodili hrdinov, ktorí doniesli pizzu svojim rodinným príslušníkom, priateľom a známym. Peši a priamo na pole. Zachránili tým recept, dedičstvo a legendu, ktorú máme všetci radi.:)  Dnes sú už vo svete úplne iné podmienky, práve preto si však musíme vážiť, že aj keď sú terasy pri pizzeriách v Trenčíne v týchto dňoch zatvorené, rozvoz jedla funguje v meste pri Váhu stále na jednotku.:)  

 

Na záver si neodpustíme jeden citát. Jeho autorom je americký spevák Andrew W.K.  a presne vystihuje, čo znamená dobrá pizza pre pohodu človeka.:)

 

Ktokoľvek povedal, že šťastie sa za peniaze nedá kúpiť -si očividne nikdy nekúpil pizzu.”

 

Dobrú chuť priatelia! 

Uni pizza team

 

Prehrať video
pizza trencin uni

Aká je vaša vyvolená pizza? Ak vám v ponuke chýba obľúbená príchuť napíšte nám.